Logo_Erasmus___60ko

Evropská dobrovolná služba (EDS) 

European voluntary service (EVS)

 

Co je to EVS?

Evropská dobrovolná služba umožňuje mladým lidem zapojit se individuálně nebo ve skupinách do dobrovolnických projektů konaných v zemích EU a v partnerských zemích.

Co je cílem?

Cílem Evropské dobrovolné služby je rozvoj solidarity a tolerance mezi mladými lidmi.

Požadovaná kritéria:

Dobrovolníkem se může stát každý mladý člověk ve věku 17 až 30 let, který má trvalé bydliště v ČR nebo v partnerské zemi.

Typy aktivit Evropské dobrovolné služby (EDS)

A) Individuální EDS

  • zapojen je pouze jeden dobrovolník, jedna vysílající organizace a jedna hostitelská organizace. Představuje pro dobrovolníka intenzivní vzdělávací zkušenost, má velký přínos pro jeho osobní rozvoj a poskytuje mu skvělou příležitost k začlenění do místní komunity.

B) Skupinová EDS

  • umožňuje skupině dobrovolníků zapojit se společně do dobrovolné činnosti na místní, regionální, národní nebo mezinárodní úrovni. Může se účastnit až 30 dobrovolníků, kteří mohou vykonávat dobrovolnou činnost ve stejné hostitelské organizaci nebo se mohou rozdělit do menších podskupin působících v různých hostitelských organizacích.

Kdo tu působil: 

  • Od února 2014 do září 2016 se tu postupně působily tři dobrovolníci. Jako první přijela dobrovolnice z Maďarska. Po ní se u nás prostřídali dva dobrovolníci ze Španělska. Všichni tři nejen že se zapojili do našich aktivit, ale samy organizovali konverzační odpoledne, navštěvovali volnočasový klub Kamin. Mohli jsem si vyzkoušet s thajské bojové umění MUYA CHAIYA. A nebo se seznámit s různými zvyky jejich z vlasti.

V současné době v DDM Duha nepůsobí žádný zahraniční dobrovolník.

Napsali o EDS v DDM Duha:

EDS v orlickoústeckém regionu reportáž z vysílání regionální televize OIK TV ze dne 3.4.2014

Setkání s dobrovolníky 28. 2. 2015